Marco Valle

 

Technik ortodontyczny, ukończył studia techniki dentystycznej w Lecce w 1986. Przeniósł się do Mediolanu i rozpoczął współpracę z wyspecjalizowanymi laboratoriami ortodontycznymi Włoskimi
i zagranicznymi. Powrócił do Lecce w 1994 i otworzył tam laboratorium ortodontyczne z wyodrębnionym ośrodkiem poświęconym pracom badawczym. W 2003 opublikował w Journal off Clinical Ortodontic wyniki swojej współpracy
z profesorem Aldo Carano „Smart Wire” w 2005 roku wymyślił i skonstruował jego pierwszy aparat funkcyjny nazwany fox 3, dedykowany do leczenia wad klasy IIIPrzez kolejne lata rozwija i udoskonala aparat nazwany "piżamką” przeznaczony dla pacjentów z bruksizmem, ścisko-szczękiem i z protezami. W 2006 zmodyfikował ekspander RPE „K7” i zaczyna własną drogę zajmującą się ekspansją podniebienia. w 2008 zaczyna pracę, która zaowocuje w 2010 realizacją RPE nazwanego Philosophy 1. W następnych latach pracuje nad udoskonalaniem swojego aparatu, ze wsparciem Mirage Dental, itworzy „Genesis”. Rozwija RPE „Valle2.0” i w 2019 opatentowuje „Valle 3.0 Piramide” kreując prawdziwą ewolucję wpodejściu do bezpieczeństwa, ergonomii i mechaniki w dziedzinie ekspansji podniebienia. Poza tym realizuje „Valle 3.0 Piramide” do leczenia i ekspansji żuchwy. Równolegle pracuje nad udoskonalanie instrumentów do modelowania. Dopracowuje i realizuje urządzenie do formowania ramion bez ingerencji w ich strukturę mechaniczną. Opracował kleszcze wielofunkcyjne ergonomiczne i biomechaniczne. Jest członkiem- AIOT Accademia Italiana Ortodonzia Tecnica.

Gianluigi Lastilla
 
Ukończył studia w Bari w 1988 roku w ślad za swoimi rodzicami. Zainteresował się ortodoncją już na pierwszym kursie z tej dziedziny i ukończył specjalizację w 1989r. i do tej port poszerza i pogłębia swoją wiedzę.
• w 1995 roku otworzył własne laboratorium, 
• stale dokształca się uczęszczając na kursy doszkalające ze szczególnym zainteresowaniem dla funkcjonalnych zagadnień ortodontycznych.
• Od 2015 roku wraz z wdrożeniem skanera 3D i technologii 3-SHAPE rozpoczął cyfrowe projektowanie i wytwarzanie aparatów ortodontycznych.
• Wykładał na Wydziale Stomatologii UW UFO w Tiranie (AL) oraz Instytucie Technik Dentystycznych o tej samej nazwie.
• Był nauczycielem na kursach z zakresu organizacji Laboratorium Ortodontycznego
• w IPSIA Santarella di Bari oraz w tym samym instytucie pełnił rolę Eksperta Zewnętrznego w Egzaminach Państwowych i nadawaniu uprawnień do wykonywania zawodu technika dentystycznego.
• Prowadził wykłady otwarte w Instytucie IPSIA Santarella di Baridla techników dentystycznych Staffa z Trinitapoli (FG) i IPSIA Pacinotti z Foggia,
• Został zwycięzcą konkursu na wykładowcę techniki ortodontycznej w szkole IISS Sergio Cosmai w Bisceglie.
• Opublikował kilka artykułów w czasopismach branżowych oraz  plakaty na międzynarodowych kongresach, m,in. Pt Stałe urządzenie do rozszerzania  dolnego łuku”.
Temu zagadnieniu poświęcony był też referat Dr Eliana Di Gioia na Wydziale Stomatologii
Uniwersytetu Foggia w 2014 roku.
• Był zapraszany jako prelegent na konferencje POIESIS, ANTLO,
OR-TEC i GTO, 
Był prezesem regionalnym OREC dla regionu Apulii, zorganizował kilka kongresów ortodontycznych w mieście Bari. W OR-TEC pełnił funkcję Sekretarza Krajowego na czteroletnią kadencję 2019/2022.
 
 
 
Vincenzo Liotta
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Technik ortodontyczny, uzyskał dyplom w 1987 roku. Od początku swojej kariery poświęcił się wyłącznie ortodoncji.
W 1998 roku w Palermo otworzył pierwszą pracownię ortodontyczną, która nadal stanowi punkt odniesienia dla najnowocześniejszych metod w zakresie techniki ortodontycznej m.in. cyfrowych systemów CAD/CAM.
Dzięki uczestnictwu w licznych kursach zarówno we Włoszech, jak i za granicą, dotyczących m.in. technik według Planasa, Cervera, Herbsta, Bracco, Indirect Bonding, Bass, Twin Block, Elastodoncji,
Niewidzialnej ortodoncji, Urządzeń Simoes Network, jest zawsze na bieżąco z wszystkimi innowacjami.
Posiada wiele certyfikatów oraz pozwolenie na konstruowanie różnych aparatów m.in. MAD do leczenia bezdechu sennego. Współpracuje z placówkami publicznymi, a także klinicznymi. Jest członkiem stowarzyszenia OR-TEC (Włoskie Towarzystwo Techniki Ortodontycznej).
Fabrizio Anelli
 
Specjalizuje się w laboratoryjnej technice ortodontycznej na Uniwersytecie w Aquili.  Współzałożyciel TEOR srl Laboratory specjalizujące się w ortodoncji i 3D. Współzałożyciel VOLUX srl Centrum Radiologii i Obrazowania 3D. Wykładowca i praktyk
• Założyciel i członek CDA Gruppo Dextra srl Aligners Arcangel
• Członek Włoskiego Towarzystwa Techników Ortodontycznych ORTEC, oraz Niemieckiego Towarzystwa Techniki Ortodontycznej GK,
• Wynalazca światowego patentu na urządzenie medyczne AIR MAD 3D dla Osas
• Współtwórca wraz z dr A. Alberti opatentowanych miniśrub DIRECTA Alberti -Rings.
Patrizio Evangelista 
 
Ukończył Wydział Techniki dentystycznej w Instytucie Ipsia w Rzymie w 1986 roku. W 1988 roku rozpoczął pracę jako technik ortodontyczny w gabinecie prof. Bruno Genone, kształcił się w różnych ośrodkach głównych europejskich i światowych w zakresie terapii czynnościowych, w zakresie aparatów Frankal, Bimlera, Planas, Rickets, McNamary itp. Swoją działalność prowadzi w Rzymie.
• W 2003 roku założył laboratorium Orthonet specjalizujące się w aparatach ortodontycznych.
• Od 2008 do 2012 pełnił funkcję Sekretarza Or-Tec
• od 2013 do 2014 Prezes Or-Tec,
• od 2016 do 2018 Doradca Or-Tec, obecnie członek probiri Or-Tec. 
• Od 2013 do 2016 Redaktor naczelny czasopisma Ortodonzia Tecnica.
• W 2012 roku uzyskał dyplom specjalisty technicznego na Uniwersytecie w L'Aquila
W zakresie ortodoncji laboratoryjnej.
• Od 2011 członek-założyciel Gruppo Dextra, w której dziś pełni funkcję dyrektora.
• Autor licznych artykułów, prelegent na wielu krajowych i międzynarodowych wydarzeniach.

Giampiero Giuliani


Absolwent kierunku Stomatologia i Protetyka Stomatologiczna w 1991 roku. Tytuł magistra w Gnatologii Ortodontycznej i Bólu ustno-twarzowym uzyskał w 2004 r.
Kształcił się u prof. Anthony A. Gianelly z Boston University, prof. Terry T. Tanaka z
 Kalifornijskiego Uniwersytetu San Diego „La Jolla”, prof. Pietro Bracco z Uniwersytetu w
Turynie i od ponad dwudziestu lat jego zainteresowania skupiają się głównie na problemów gnatologicznych i ortodontyczno-funkcjonalnych.
•    Brał udział w licznych kongresach, jako wykładowca.
•    Wraz ze swoim przyjacielem i współpracownikiem Luigim Burruano opracował protokół leczenia ortodontycznego o nazwie MOBT (Myofunctional Othognatodontic Terapia Biodynamiczna), w leczeniu zaburzeń okluzyjno-mięśniowych. Taki protokół jest przeprowadzany za pomocą aparatu o nazwie PFGB (Giuliani Burruano Functional Plate) i AROP (przeprogramowanie okluzji posturalnej).
•    Członek założyciel „T.M.D. i Oro Facial-Pain Italian Academy Terry T.Tanaka”
•    Członek założyciel Włoskiego Stowarzyszenia Miofunkcjonalnego „AIMOB” Ortodoncja biodynamiczna
•    Członek "AIG" Włoskiego Stowarzyszenia Gnatologii
•    Członek DI & RA Digital Implant & Restorative Academy
•    Współpracownik „ANDI” L'Aquila, w którym pełni funkcję sekretarza ds. kultury.

 

Luigi Burruano

 

Absolwent medycyny i chirurgii na Uniwersytecie w Palermo, realizuje swoją działalność zawodowa lekarza dentysty, zajmująca się głównie ortodoncją i
gnatologia, w której szkoli się od 1988 roku do dziś.
Uzyskał kilka dyplomów  w tych dyscyplinach, między innymi: na Uniwersytecie Bostońskim u prof. Anthony'ego A. Gianelly na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego „La Jolla” z prof. Terrym T. Tanaką; na Uniwersytecie w Turynie z prof. Piotr Bracko.
Uzyskał tytuł magistra II stopnia w dziedzinie ortodoncji, gnatologii
i bólu ustno-twarzowego na Uniwersytecie  w Chieti „G. D'Annunzio". 
Ekspert terapii miofunkcjonalnej, pogłębiał badania związane z procesem rehabilitacji
używanym przez Daniela Garlinera. Profesor Gnatologii II stopnia Magister Nauk Ortodontycznych i Chirurgii Ortognatycznej
na Uniwersytecie w Mesynie w latach 2007-2010. Pracuje jako konsultant w Racalmuto (Ag) iw Mesynie.
Wraz ze swoim przyjacielem i kolegą Giampiero Giulianim opracował protokół leczenie ortodontycznego, zwane MOBT (Myofunctionalna Ortognatyczna Terapia Biodynamiczna), do leczenia okluzyjnych zaburzeń czynnościowych poprzez wykorzystanie zaprojektowanej przez nich innowacyjnej płyty funkcjonalnej (PFGB - aparat do przeprogramowania postawy posturalnej).

 

• Jest członkiem założycielem „T.M.D. i Oro Facial-Pain Italian Academy Terry T.Tanaka”;
• członek-założyciel Włoskiego Stowarzyszenia Miofunkcjonalnego Ortognatycznego „AIMOB”.
biodynamiczny;
• Członek zwyczajny Włoskiego Towarzystwa Ortodontycznego "SIDO";
• Członek "AIGeDO" - Włoskiego Stowarzyszenia Gnatologii i Bólu Twarzoczaszki;
• Członek "ANDI" - Krajowego Stowarzyszenia Włoskich Dentystów.
• Autor kilkunastu artykułów i prelegent na różnych kursach i kongresach.
Obecnie jest Prezesem Rejestru Dentystów - OMCEO Agrigento, Sekretarzem
regionalnego związku zawodowego ANDI Sycylia i członkiem CDA Fundacji ANDI Onlus.
Antonio Nappo

 

Dyplom technika dentystycznego w IPIA Casanova w Neapolu. Współtwórca systemu In.nova.
Autor kilku publikacji z zakresu techniki ortodontycznej, ze szczególnym uwzględnieniem
zainteresowania ortodoncją cyfrową.
Właściciel ortodontycznego laboratorium technicznego oraz firmy 3DO srl

Cristiano Segnini

 

 Dyplom z zakresu stomatologii i protetyki stomatologicznej otrzymał z wyróżnieniem na Uniwersytecie Neapolitańskim w 2004 r.- Dyplom Specjalisty DDS w 2008 roku.- Magister ''Nowe podejścia kliniczne we współczesnej w ortodoncji'' na„Uniwersytecie Neapolitańskim im. Federica II”.- Certyfikaty: ''Invisalign'', ''Incognito'', ''Kurs MAD'', ''COIP Master'sKurs'', ''Kurs Master Aligners'', ''Kurs Akademii Alignerów''. Twórca systemu In.nova®.- Konsultant kliniczny niektórych firm produkujących nakładki.- Autor kilkunastu publikacji naukowych z zakresu ortodoncji, szczególne zainteresowanie ortodoncją cyfrową.- Pracuje jako konsultant w wielu gabinetach na terenie Neapolu.- Współwłaściciel Segnini Associated Dental Practice z siedzibą w Portici (NA).

Francesco Serra
Od dziecka dorastał z marzeniem
o zostaniu dobrym technikiem dentystycznym. Rozpoczął pracę w dużym laboratorium, zajmując się m.in. protezami ruchomymi
i stałymi, było to doświadczenie, które pozwoliło mu się rozwinąć zawodowo i osobiście. Po około roku zdecydował się pójść swoją wymarzoną drogą techniki ortodontycznej, poszerzając wiedzę na kursach magisterskich i  innych kursach na terenie całego kraju.
• Od lat pracuje cyfrowo, korzystając z oprogramowani służącego projektowaniu aparatów z podniebiennym zakotwiczeniem szkieletowym TAD.
• Z pasją i codziennym zaangażowaniem robi wszystko, aby marzenie się spełniło i stało się rzeczywistością.
 
Wykształcenie: Dyplom Kwalifikacji Zawodowej „Technik Stomatolog” Instytut „E. Fermi'' - Aleksandria (2012)
Master ''Ortodontyczna technika laboratoryjna''- Uniwersytet Tor Vergata – Rzym (2018)
Master ''TOD: zaawansowane szkolenie i specjalizacja w dentystycznej technologii cyfrowej''- Uniwersytet Guglielmo Marconiego - Rzym (2022). Ma na swym koncie liczne publikacje  z dziedziny cyfrowej ortodoncji

 

Stefano Negrini

 

Jest dyrektorem generalnym laboratorium Orthodontics Estense Ltd, ośrodka szkoleniowego, prowadzącego badania nad rozwojem produktów dla nowych
i innowacyjnych technologii ortodoncji cyfrowej. Pionier technologii cyfrowej w ortodoncji
i jeden z przodujących wykładowców w tej dziedzinie. Napisał wiele artykułów i jest znany
z innowacyjnych rozwiązań
w ortodoncji, tworząc aparaty ortodontyczne z zastosowaniem metod cyfrowych.

 

• W latach 2011-2012 uzyskał tytuł magistra na Uniwersytecie
w L'Aquila, jako specjalista ortodontycznej techniki laboratoryjnej (SDT),
• W latach 2015-2016 zdobył tytuł Magistra na Uniwersytecie Marconi w Rzymie

 

jako specjalista w zakresie cyfrowych rozwiązań stomatologicznych. 
• w latach 2015-16 został wybrany na Prezesa Włoskiego Stowarzyszenia Techników Ortodontycznych Ortec.

 

• W 2018 otrzymał medal  Aldridge'a, przyznawany przez Stowarzyszenie OTA (Wielka Brytania) dla najlepszego wykładowcy.

 

Giovanni Taglialatela

 

Kwalifikacje zawodowe technika dentystycznego uzyskał w I.P.S.I.A. CASANOVA w Neapolu.

Od 1990 r. jest właścicielem Laboratorium ORTHOTAG,
w Neapolu.

Partner katedry szczękowo-twarzowej Uniwersytetu Luigi Vanvitelli w Neapolu, gdzie współpracuje od strony technicznej w licznych badaniach naukowych z prof. Tartarusem i dr Crowem. Członek zwyczajny Or-Tec.

Kilkukrotnie występował jako prelegent na Kongresach Sido, Or-Tec, Aiot. W ostatnich latach poświęcił się rozwojowi cyfrowych metod wykonywania aparatów na implantach.

Massimo Cicatiello

 

 W 1984 uzyskał dyplom technika dentystycznego w Neapolu. W 2011/12 odbył kurs specjalizacyjny z ortodoncji na Uniwersytecie w Neapolu.

  • Ukończył wiele szkoleń w autoryzowanych laboratoriach i odbył kursy z zakresu aparatów czynnościowych, zakotwienia szkieletowego, nowoczesnych technik ortodontycznych.
  •  
  • Wykładowca i nauczyciel techniki ortodontycznej
  • Ponad 30 razy występował na zjazdach i kongresach we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Polsce
  • Autor kilkunastu publikacji w prasie branżowej
  • Wiceprezydent G.T.O. (Associazione Nazionale Tecnici Ortodontisti), (1993-1994)
  • Prezydent G.T.O. (1996-1999)
  • Członek CNA SNO, OR-TEC (Włoskie Towarzystwo Techników Ortodontycznych)
  • Sekretarz OR-TEC (2015-2016)
  • Prezydent OR-TEC (2019-2020-2021-2022)
  • Wiceprezydent OR-TEC (2023-2024).

 

Emanuele Paoletto CDT

 

 Od 2015r. Profesor Technik Cyfrowych na Uniwersytecie w Insburia. W latach 2018-2020 był profesorem wizytującym w Studium Podyplomowym na  Uniwersytecie w Ferrarze. Wykładał w Niemczech, Polsce, Chorwacji, Anglii, Grecji, Portugalii, Holandii, Katarze, Ukrainie. Autor publikacji w naukowych, międzynarodowych czasopismach EJCO, JCO, AMJ-DO, ANGLE ORTHOD. Był zapraszany na wykłady z zakresu zakotwienia szkieletowego w Katedrach ortodoncji Uniwersytetów w Meksyku, Egipcie, Indiach. Wykładał techniki ortodontyczne w Uniwersytetach w  Insubrii, Aquili, Trieście, Ferrarze i Neapolu.

  • Autor rozdziału „System ortopedyczny Bassa” w podręczniku „Techniki ortodontyczne”
  • Autor rozdziału “Orthodoncja i implanty” w książce “Techniki Orthodontyczne, opublikowanej w 1997r. przez Ortec. Współautor rozdziału 6. “MAPA 3 Dimensional mini implants...”
  • Tymczasowe zakotwienie szkieletowe w ortodoncji, druga ed.2020
  • Współautor rozdziału 8 . “Potencjał i aplikacja STL iDICOM file...” w diagnostyce 3D i planowaniu leczenia ortodontycznego” 2021
  • Członek Komitetu Redakcyjnego Quintessence of Dental Technology.
  • Pomysłodawca Protokołu MAPA i Tandem Expander
  • Międzynarodowy członek  GK i OTA
  • Były Prezydent Academia Italiana.


CV wykładowców 4 Kongresu PTTO 'TUTTI DRUTI' ORTODONZIA ITALIANA we Wrocławiu. Wydarzenie jest organizowane wraz z włoskim towarzystwem OrTec.

 

19.05. 2023 | SESJA I

Komisja: dr n. med. Liwia Minch, tech. dent. Iwona Urbanek-Królikowska

 

Profesor Emilio Contini

Ukończył Wydział Medyczny i Chirurgiczny na Uniwersytecie w Pavii w 1977Dyplom Dentysty otrzymał na Uniwersytecie w Mediolanie w 1979, a  specjalizację z Ortodoncji uzyskał na Uniwersytecie
w
Insubrii w 2004.

  • Certyfikat Włoskiej Rady Ortodontycznej otrzymał w 1999

  • Nauczyciel techniki Tweed- Merrifielda na Uniwersytecie w Brescii
    w latach
    1995-1996

  • Nauczyciel techniki Tweed- Merrifielda na Uniwersytecie w Modenie
    w latach
    1994-1997-1998

  • Od 2005 jest profesorem wizytującym w technice Tweed Merrifield Szkoły Ortognatodoncji Uniwersytetu Insubria w Varese.

  • Wykładowca kursów podyplomowych w ortodoncji na Uniwersytetach
    w
    Chieti, Weronie, Rzymie.

  • Wykładowca Techniki i Filozofii Tweed- Merrifield w Uniwersytecie Cluj (Rumunia), Curitiba (Brazylia), Szanghaju i Pekinie (Chiny), Chicago (USA), Wrocław

  • Pracuje w gabinetach w Besozzo-Varese-Lugano (Ch)

  • Instruktor kursów Fundacji Tweeda – Tucson – od 1990

  • Członek Fundacji Charlesa Tweeda od 1982.

  • Członek SIDO ( Italian Society of Orthodontics) od 1992.

  • Redaktor czasopisma L’EDGEWISE od 1991 do 2000.

  • Prezydent Włoskiego Klubu Edgewise w latach 1994-95

  • Sekretarz Sido w latach 2002-2003

  •  

Kto wystąpi podczas IV Kongresu PTTO?

ul. Skarbowców 91b, 53-052 Wrocław 

info.ptto@gmail.com

Kontakt

ul. Skarbowców 91b

53-052 Wrocław

 

info.ptto@gmail.com

Nr konta PTTO

Santander Bank Polska

97 1090 2398 0000 0001 2178 1433

 

Składki:

17 1090 2398 0000 0001 1907 0850

Stowarzyszenie w mediach społecznościowych:

AD 2022 | Strona www stworzona w kreatorze WebWave.