Marco Valle
Technik ortodontyczny, ukończył studia techniki dentystycznej w Lecce w 1986. Przeniósł się do Mediolanu i rozpoczął współpracę z wyspecjalizowanymi laboratoriami ortodontycznymi Włoskimi
i zagranicznymi. Powrócił do Lecce w 1994 i otworzył tam laboratorium ortodontyczne z wyodrębnionym ośrodkiem poświęconym pracom badawczym. W 2003 opublikował w Journal off Clinical Ortodontic wyniki swojej współpracy
z profesorem Aldo Carano „Smart Wire” w 2005 roku wymyślił i skonstruował jego pierwszy aparat funkcyjny nazwany fox 3, dedykowany do leczenia wad klasy IIIPrzez kolejne lata rozwija i udoskonala aparat nazwany "piżamką” przeznaczony dla pacjentów z bruksizmem, ścisko-szczękiem i z protezami. W 2006 zmodyfikował ekspander RPE „K7” i zaczyna własną drogę zajmującą się ekspansją podniebienia. w 2008 zaczyna pracę, która zaowocuje w 2010 realizacją RPE nazwanego Philosophy 1. W następnych latach pracuje nad udoskonalaniem swojego aparatu, ze wsparciem Mirage Dental, itworzy „Genesis”. Rozwija RPE „Valle2.0” i w 2019 opatentowuje „Valle 3.0 Piramide” kreując prawdziwą ewolucję wpodejściu do bezpieczeństwa, ergonomii i mechaniki w dziedzinie ekspansji podniebienia. Poza tym realizuje „Valle 3.0 Piramide” do leczenia i ekspansji żuchwy. Równolegle pracuje nad udoskonalanie instrumentów do modelowania. Dopracowuje i realizuje urządzenie do formowania ramion bez ingerencji w ich strukturę mechaniczną. Opracował kleszcze wielofunkcyjne ergonomiczne i biomechaniczne. Jest członkiem- AIOT Accademia Italiana Ortodonzia Tecnica.
Giampiero Giuliani
Absolwent kierunku Stomatologia i Protetyka Stomatologiczna w 1991 roku. Tytuł magistra w Gnatologii Ortodontycznej i Bólu ustno-twarzowym uzyskał w 2004 r.
Kształcił się u prof. Anthony A. Gianelly z Boston University, prof. Terry T. Tanaka z
Kalifornijskiego Uniwersytetu San Diego „La Jolla”, prof. Pietro Bracco z Uniwersytetu w
Turynie i od ponad dwudziestu lat jego zainteresowania skupiają się głównie na problemów gnatologicznych i ortodontyczno-funkcjonalnych.
• Brał udział w licznych kongresach, jako wykładowca.
• Wraz ze swoim przyjacielem i współpracownikiem Luigim Burruano opracował protokół leczenia ortodontycznego o nazwie MOBT (Myofunctional Othognatodontic Terapia Biodynamiczna), w leczeniu zaburzeń okluzyjno-mięśniowych. Taki protokół jest przeprowadzany za pomocą aparatu o nazwie PFGB (Giuliani Burruano Functional Plate) i AROP (przeprogramowanie okluzji posturalnej).
• Członek założyciel „T.M.D. i Oro Facial-Pain Italian Academy Terry T.Tanaka”
• Członek założyciel Włoskiego Stowarzyszenia Miofunkcjonalnego „AIMOB” Ortodoncja biodynamiczna
• Członek "AIG" Włoskiego Stowarzyszenia Gnatologii
• Członek DI & RA Digital Implant & Restorative Academy
• Współpracownik „ANDI” L'Aquila, w którym pełni funkcję sekretarza ds. kultury.
Cristiano Segnini
Dyplom z zakresu stomatologii i protetyki stomatologicznej otrzymał z wyróżnieniem na Uniwersytecie Neapolitańskim w 2004 r.- Dyplom Specjalisty DDS w 2008 roku.- Magister ''Nowe podejścia kliniczne we współczesnej w ortodoncji'' na„Uniwersytecie Neapolitańskim im. Federica II”.- Certyfikaty: ''Invisalign'', ''Incognito'', ''Kurs MAD'', ''COIP Master'sKurs'', ''Kurs Master Aligners'', ''Kurs Akademii Alignerów''. Twórca systemu In.nova®.- Konsultant kliniczny niektórych firm produkujących nakładki.- Autor kilkunastu publikacji naukowych z zakresu ortodoncji, szczególne zainteresowanie ortodoncją cyfrową.- Pracuje jako konsultant w wielu gabinetach na terenie Neapolu.- Współwłaściciel Segnini Associated Dental Practice z siedzibą w Portici (NA).
Stefano Negrini
Giovanni Taglialatela
Kwalifikacje zawodowe technika dentystycznego uzyskał w I.P.S.I.A. CASANOVA w Neapolu.
Od 1990 r. jest właścicielem Laboratorium ORTHOTAG,
w Neapolu.
Partner katedry szczękowo-twarzowej Uniwersytetu Luigi Vanvitelli w Neapolu, gdzie współpracuje od strony technicznej w licznych badaniach naukowych z prof. Tartarusem i dr Crowem. Członek zwyczajny Or-Tec.
Kilkukrotnie występował jako prelegent na Kongresach Sido, Or-Tec, Aiot. W ostatnich latach poświęcił się rozwojowi cyfrowych metod wykonywania aparatów na implantach.
Massimo Cicatiello
W 1984 uzyskał dyplom technika dentystycznego w Neapolu. W 2011/12 odbył kurs specjalizacyjny z ortodoncji na Uniwersytecie w Neapolu.
Od 2015r. Profesor Technik Cyfrowych na Uniwersytecie w Insburia. W latach 2018-2020 był profesorem wizytującym w Studium Podyplomowym na Uniwersytecie w Ferrarze. Wykładał w Niemczech, Polsce, Chorwacji, Anglii, Grecji, Portugalii, Holandii, Katarze, Ukrainie. Autor publikacji w naukowych, międzynarodowych czasopismach EJCO, JCO, AMJ-DO, ANGLE ORTHOD. Był zapraszany na wykłady z zakresu zakotwienia szkieletowego w Katedrach ortodoncji Uniwersytetów w Meksyku, Egipcie, Indiach. Wykładał techniki ortodontyczne w Uniwersytetach w Insubrii, Aquili, Trieście, Ferrarze i Neapolu.
CV wykładowców 4 Kongresu PTTO 'TUTTI DRUTI' ORTODONZIA ITALIANA we Wrocławiu. Wydarzenie jest organizowane wraz z włoskim towarzystwem OrTec.
19.05. 2023 | SESJA I
Komisja: dr n. med. Liwia Minch, tech. dent. Iwona Urbanek-Królikowska
Ukończył Wydział Medyczny i Chirurgiczny na Uniwersytecie w Pavii w 1977. Dyplom Dentysty otrzymał na Uniwersytecie w Mediolanie w 1979, a specjalizację z Ortodoncji uzyskał na Uniwersytecie
w Insubrii w 2004.
Certyfikat Włoskiej Rady Ortodontycznej otrzymał w 1999
Nauczyciel techniki Tweed- Merrifielda na Uniwersytecie w Brescii
w latach 1995-1996
Nauczyciel techniki Tweed- Merrifielda na Uniwersytecie w Modenie
w latach 1994-1997-1998
Od 2005 jest profesorem wizytującym w technice Tweed Merrifield Szkoły Ortognatodoncji Uniwersytetu Insubria w Varese.
Wykładowca kursów podyplomowych w ortodoncji na Uniwersytetach
w Chieti, Weronie, Rzymie.
Wykładowca Techniki i Filozofii Tweed- Merrifield w Uniwersytecie Cluj (Rumunia), Curitiba (Brazylia), Szanghaju i Pekinie (Chiny), Chicago (USA), Wrocław
Pracuje w gabinetach w Besozzo-Varese-Lugano (Ch)
Instruktor kursów Fundacji Tweeda – Tucson – od 1990
Członek Fundacji Charlesa Tweeda od 1982.
Członek SIDO ( Italian Society of Orthodontics) od 1992.
Redaktor czasopisma L’EDGEWISE od 1991 do 2000.
Prezydent Włoskiego Klubu Edgewise w latach 1994-95
Sekretarz Sido w latach 2002-2003
ul. Skarbowców 91b
53-052 Wrocław
info.ptto@gmail.com
Santander Bank Polska
97 1090 2398 0000 0001 2178 1433
Składki:
17 1090 2398 0000 0001 1907 0850
AD 2022 | Strona www stworzona w kreatorze WebWave.